Aktualności urzędu - Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie


Nagłówek

Aktualności

 • Rozliczenie dofinansowania z WUP

  Po upływie okresu pobierania świadczeń z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych na podstawie art. 15g przedsiębiorca powinien złożyć do WUP formularz pn. „Rozliczenie otrzymanych środków na ochronę miejsc pracy z FGŚP". Zawiera on tabelę z rzeczywistym dofinansowaniem na poszczególne tytuły i miesiące, a także oświadczenia składane przez rozliczającego pomoc. Formularz dostępny jest w...

 • Pracuj w Małopolsce nr II (V) 2020

  Zapraszamy do lektury najnowszego numeru „Pracuj w Małopolsce”, którego tematem przewodnim jest podnoszenie kwalifikacji zawodowych

 • Łączenie pomocy w ramach ustawy covidowej

  Przypominamy, że nie ma przeszkód prawnych do łączenia różnych form pomocy w ramach Tarczy Antykryzysowej pod warunkiem, że przedsiębiorca nie otrzymuje z kilku źródeł wsparcia na ochronę miejsc pracy tych samych pracowników z tych samych tytułów (wynagrodzenia, składki).

 • Ocena sytuacji na małopolskim rynku pracy w 2019 roku

  1 lipca br. Sejmik Województwa Małopolskiego przyjął Ocenę sytuacji na małopolskim rynku pracy w 2019 roku. Oprócz podsumowania zakończonego roku, dokument zawiera także analizę sytuacji bieżącej i zmian na rynku pracy wywołanych pandemią COVID-19. Opiera się na trzech filarach: gospodarka, rynek pracy oraz uczenie się dorosłych.

 • Kierunek Kariera walczy o głosy w konkursie REGIOSTARS

  Zachęcamy do głosowania na projekt województwa małopolskiego Kierunek Kariera, który bierze udział w konkursie REGIOSTARS 2020.

 • Zmiana godzin pracy Infolinii

  Od 1 lipca Infolinia dla pracodawców, którzy ubiegają się o dofinansowanie miejsc pracy z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych będzie działać od poniedziałku do piątku od 08.00 do 16.00.

 • Wsparcie na pracowników nieobjętych przestojem lub obniżonym wymiarem czasu pracy

  Dzięki Tarczy 4.0 pojawiła się możliwość uzyskania dofinansowania przez przedsiębiorców, którzy pomimo spadku obrotów firmy w następstwie pandemii koronawirusa nie zdecydowali się na objęcie pracowników przestojem ekonomicznym lub obniżonym wymiarem czasu pracy.

 • Jakość poradnictwa zawodowego

  Małopolanie inwestują w rozwój zawodowy. 71 proc. klientów Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej dokonała zwrotu w życiu zawodowym. Do rozwoju kwalifikacji i kompetencji oraz zmiany pracy przyczyniły się spotkania z doradcą zawodowym – tak wynika z raportu na temat jakości poradnictwa zawodowego oferowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie.

 • Zgłoś swojego kandydata do konkursu Kryształy Soli i do nagrody Amicus Hominum

  Ruszył nabór zgłoszeń do konkursu o Nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego dla najlepszych organizacji pozarzadowych „Kryształy Soli” oraz do konkursu o Nagrodę Samorządu Województwa Małopolskiego dla Osób Działających na Rzecz Dobra Innych „Amicus Hominum”.

 • Wnioski o pomoc na ochronę miejsc pracy za czerwiec

  Przypominamy, że wnioski o dofinansowanie wynagrodzeń z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych (FGŚP) można składać w trakcie pierwszego miesiąca, za który przedsiębiorca chce uzyskać dofinansowanie. Jeżeli zależy mu na dofinansowaniu wynagrodzeń czerwcowych, wniosek może złożyć najpóźniej 30 czerwca.

Wyświetlanie 1 - 10 z 1 177 rezultatów.
Pozycji na stronę: 10

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę