Kapituła Małopolskiej Nagrody Rynku Pracy

Print Drukuj
Znamy już skład Kapituły, która wyłoni laureatów Małopolskiej Nagrody Rynku Pracy 2018.

Małopolska Nagroda Rynku Pracy


Przewodniczącym Kapituły jest dr hab. Stanisław Sorys, wicemarszałek województwa małopolskiego, a funkcję zastępcy przewodniczącego pełni Jacek Pająk, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie. Do składu kapituły zostali powołani również: Marek Piwowarczyk - przewodniczący Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy, Andrzej Zając - przewodniczący Konwentu Dyrektorów Powiatowych Urzędów Pracy, Wioletta Wilimska - dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie i Józef Bajdel - Okręgowy Inspektor Pracy w Krakowie..

Przypominamy, że celem nagrody jest promowanie osób inicjujących przedsięwzięcia wspierające rynek pracy województwa małopolskiego i rozwój zawodowy Małopolan oraz pracodawców inwestujących w pracowników i sprzyjających godzeniu życia zawodowego z prywatnym.


Małopolska Nagroda Rynku Pracy zostanie przyznana osobom fizycznym realizującym inicjatywy i prowadzącym działalność w Małopolsce oraz pracodawcom posiadającym siedzibę lub miejsce prowadzenia działalności na terenie województwa małopolskiego w następujących kategoriach:

  1. Osobowość Rynku Pracy - dla osoby, która jest inicjatorem, promotorem działalności wspierającej małopolskich pracodawców i pracowników. Tym tytułem zostanie nagrodzona działalność wyróżniająca się na tle innych i związana z aktualnymi potrzebami rynku pracy oraz mająca na celu niwelowanie jego problemów i niedostatków lub promowanie dobrych praktyk służących polepszeniu sytuacji mieszkańców regionu na rynku pracy, a także zwiększeniu konkurencyjności podmiotów gospodarczych województwa małopolskiego.
  2. Małopolski Pracodawca Roku:
  • Małopolski Pracodawca Wspierający Rozwój Pracowników - dla pracodawcy, który inwestuje w rozwój zawodowy pracowników i wspiera ich w podnoszeniu kwalifikacji. Tym wyróżnieniem zostaną uhonorowani pracodawcy (zatrudniający do 50 pracowników i powyżej 50 pracowników) zapewniający stabilność zatrudnienia i wywiązujący się ze swoich zobowiązań wobec pracowników, a także stosujący między innymi rozwiązania sprzyjające zarządzaniu wiekiem w firmie oraz adaptacji nowych pracowników w miejscu pracy;
  • Małopolski Pracodawca Przyjazny Rodzinie - dla pracodawcy, który wykraczając poza obowiązki uregulowane w powszechnie obowiązujących przepisach prawa pracy, stosuje również inne rozwiązania mające na celu wsparcie pracowników w godzeniu życia zawodowego z rodzinnym (nagroda zostanie przyznana przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie).
Uroczyste wręczenie nagrody laureatom będzie miało miejsce 5 lutego w Krakowie.
Informacje o publikacji dokumentu