Adres lokalizacji: Plac Na Stawach 1 30-107 Kraków
- Siedziba główna Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie jest w budynku przy Placu Na Stawach 1, 30-107 Kraków.
- W głównej siedzibie otrzymasz informacje o pełnej ofercie Urzędu. Możesz złożyć także dokumenty dotyczące wszystkich spraw w zakresie obsługi i oferty Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.
- Do siedziby Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie dojedziesz komunikacją miejską (tramwajem lub autobusem) oraz samochodem. Dojście do siedziby przystanków zawiera bariery dla osób z niepełnosprawnościami (wysokie krawężniki chodnikowe, wąskie pasy chodników).
- Przed budynkiem są 2 oznakowane miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Chodnik jest wyżej niż miejsce parkingowe i nie posiada bezpiecznej pochylni wjazdowej. Osoby na wózkach muszą wyjechać na drogę aby następnie wjechać na obniżoną część chodnika. Przed chodnikiem jest nierówna nawierzchnia, co może powodować problemy z wjazdem na chodnik.
- Wejście do budynku jest na poziomie terenu chodnika.
- Wejście główne do budynku zawiera bariery dla osób z niepełnosprawnościami (drzwi wejściowe otwierają się na zewnątrz i trzeba je otworzyć za pomocą pochwytu). Przy drzwiach głównych na wysokości około 1,6 metra znajduje się przycisk wzywający pomoc portiera.
- Korytarze oraz pomieszczenia użytkowane przez urząd są wolne od barier dla osób na wózkach. W holu głównym, po lewej stronie jest szklana gablota ogłoszeniowa o głębokości 8 centymetrów, która może być problemem dla osób niewidomych i słabowidzących. W holu głównym znajduje się szeroka i długa wycieraczka, które prowadzi do portierni. Nie jest to element systemu oznaczenia nawierzchni, która prowadzi do punktu informacyjnego, gdzie odbywa się obsługa osób ze szczególnymi potrzebami. Wycieraczka spełnia funkcje wyłącznie dotyczące czystości w budynku.
- Obsługę Klientów ze różnymi potrzebami prowadzimy na parterze w punkcie informacyjnym.
- Punkt informacyjny znajdziesz przy windach. Wejście do punktu zawiera bariery dla osób z niepełnosprawnościami (drzwi do punktu informacyjnego otwierają się do wewnątrz i trzeba je otworzyć za pomocą pochwytu).
- Mamy udogodnienia do obsługi klientów słabosłyszących. Posiadamy pętlę indukcyjną (dla aparatów słuchowych, które mają cewkę telefoniczną) i zapewniamy obsługę w osobnym, spokojnym i cichym pokoju. Dysponujemy również odbiornikiem sygnału z pętli indukcyjnej dla osób, które nie posiadają aparatu lub, których aparaty nie posiadają cewki telefonicznej.
- Mamy udogodnienia do obsługi osób Głuchych. Posiadamy usługę wideo-tłumacza Polskiego Języka Migowego (PJM) oraz Systemu Języka Migowego (SJM) dla osób, które odwiedzą nasz Urząd stacjonarnie.
- Toaletę dla osób z niepełnosprawnościami znajdziesz na parterze, po lewej stronie od wejścia do budynku, następnie w lewo wzdłuż korytarza. Jest oznaczona płaskim piktogramem na drzwiach oraz na ścianie na wysokości około 1,6 m.
- Do budynku możesz wejść z psem przewodnikiem. W razie potrzeby dysponujemy miską z wodą oraz legowiskiem dla psa, o które można poprosić w punkcie informacyjnym.
- W budynku mamy 2 windy.
- Na klatkach schodowych wewnątrz budynku zastosowano fakaturę ostrzegawczą przed pierwszym i ostatnim stopniem biegu schodów. Tabliczki przy drzwiach do pokoi zawierają informację w alfabecie braille’a na temat numeru pokoju oraz biura zespołu, który pracuje w danym pokoju. Drzwi zostały odznaczone od ściany kontrastowym pasem.