Spotkania prowadzone były przez pracowników powiatowych urzędów pracy oraz przedstawicieli firmy Ingeus – operatora, który obejmie wsparciem 1000 osób bezrobotnych wylosowanych do udziału w projekcie. W ich trakcie pracownik PUP prezentował założenia projektu, prawa i obowiązki jego uczestnika, a także konsekwencje związane z odmową udziału w projekcie bez uzasadnionej przyczyny (pozbawienie statusu osoby bezrobotnej). Zadaniem przedstawiciela firmy Ingeus było opisanie modelu pracy operatora, zachęcenie i zmotywowanie osoby bezrobotnej do udziału w projekcie. W sumie w 6 PUP przeprowadzono 94 spotkania informacyjne.
Łącznie 6 powiatowych urzędów pracy będących partnerami w projekcie wysłało wezwania na spotkania do 3000 osób bezrobotnych, które w rejestrze pozostają nieprzerwanie od ponad roku. Na spotkania przybyły w sumie 2304 osoby (76,8% zaproszonych). Podczas spotkań informacyjnych klienci PUP mieli możliwość podpisania deklaracji udziału w projekcie. W sumie podpisało ją 2131 osób, co stanowi 71,03% zaproszonych, a 92,49% biorących udział w spotkaniach.
Następnym etapem rekrutacji jest wylosowanie spośród uczestników spotkań deklarujących chęć udziału w projekcie 1000 osób, które zostaną skierowane pod opiekę firmy Ingeus, która rozpocznie pracę z osobami bezrobotnymi od 4 listopada br. Jej celem będzie doprowadzenie do zatrudnienia swoich klientów i utrzymania przez nich pracy przez co najmniej 6 miesięcy.
W ramach realizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie projektu wsparciem zostanie objętych 1 000 osób z powiatów tarnowskiego, oświęcimskiego, chrzanowskiego, dąbrowskiego, gorlickiego i miasta Nowego Sącza.
Liczba uczestników projektu kierowanych pod opiekę operatora z poszczególnych PUP:
PUP w Chrzanowie - 172 osoby,
PUP w Dąbrowie Tarnowskiej - 117 osób,
PUP w Gorlicach - 159 osób,
PUP w Oświęcimiu - 176 osób,
PUP w Tarnowie - 254 osoby,
SUP w Nowym Sączu - 122 osoby.