Mają już znak jakości MSUES!

Print Drukuj
Informujemy, że do grona firm posiadających znak jakości Małopolskich Standardów Usług Edukacyjno-Szkoleniowych (MSUES) dołączyły kolejne instytucje szkoleniowe.
Logo MSUES
Znak jakości MSUES przyznano następującym firmom:
  • Momot Lucyna Centrum Nauki Języka Angielskiego LINGUA (Plac Kościuszki 14, 32-600 Oświęcim);
  • Crown Menagement Sp. z o.o. (ul. Gliwicka 12/12, 40-079 Katowice);
  • Kancelaria Radcy Prawnego Mateusz Mosor (ul. Słowackiego 4/4, 32-500 Chrzanów);
  • FOR Gorhover/Żukrowska Sp. J. (ul. Zgody 6, 31-217 Kraków);
  • Millenium Dominika Kaczmarczyk-Żółciak (ul. Naukowców 1/7, 31-356 Kraków).

O Małopolskich Standardach Usług Edukacyjno-Szkoleniowych

Małopolskie Standardy Usług Edukacyjno-Szkoleniowych (MSUES) to nowatorskie w skali całego kraju narzędzie zapewniania jakości kształcenia, powstałe we współpracy z partnerami Małopolskiego Partnerstwa na Rzecz Kształcenia Ustawicznego (MPKU).

Zawiera 20 standardów, odnoszących się do 4 obszarów: usługi edukacyjno-szkoleniowej, kompetencji kadry szkoleniowej, infrastruktury, organizacji i obsługi klienta oraz zarządzania jakością usług szkoleniowych.

Prace nad MSUES trwały ponad 3 lata, a bazę merytoryczną opracował w 2010 r. zespół naukowców i praktyków z Uniwersytetu Jagiellońskiego pod kierunkiem prof. dr hab. Grażyny Prawelskiej-Skrzypek. Łącznie w pracach nad modelem uczestniczyło 25 naukowców oraz prawie 90 instytucji.

Centrum Zapewniania Jakości Kształcenia i jego zadania

O wysoką jakość szkoleń dba funkcjonujące w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Krakowie Centrum Zapewniania Jakości Kształcenia.

Działania Centrum nakierowane są na to, aby MSUES był standardem wyróżniającym posiadających dobrą jakość usług szkoleniowych. W związku z tym duże znaczenie przy wdrożeniu MSUES ma wymiar edukacyjny certyfikacji, szczególnie widoczny w trakcie przygotowania do audytu. Sam proces audytu jest zaprojektowany tak, aby rozwijać firmę w kierunku jakości. Wiąże się z tym również postawienie wysokich wymagań dotyczących kadry audytorów oraz zapewnienie im wsparcia merytorycznego w zakresie specyfiki usług edukacyjno-szkoleniowych. Ponadto proces audytu jest zoptymalizowany dokładnie dla potrzeb instytucji szkoleniowych. Monitorowanie systemu prowadzone jest w sposób ciągły, w oparciu o reklamacje klientów i analizy ryzyka.

Pobierz Rejestr instytucji szkoleniowych posiadających znak jakości Małopolskich Standardów Usług Edukacyjno-Szkoleniowych.

Informacje o publikacji dokumentu