Realizator projektu
Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, instytucja Województwa Małopolskiego
Opis projektu
Projekt dla małych i średnich przedsiębiorców z Małopolski. Pomaga im we wdrażaniu rozwiązań, któreu sprawniają rekrutację, poprawiają warunki pracy, zwiększają motywację i efektywność pracowników. Realizacja projektu przyczynia się do ograniczenia negatywnych efektów starzenia się społeczeństwa.
Oferta projektu
- Indywidualne wsparcie doradczo-szkoleniowe z zakresu zarządzania różnorodnością, w tym zarządzania wiekiem, mające na celu:
- zwiększenie świadomości pracodawcy w zakresie problemów wynikających ze zjawiska starzenia się społeczeństwa,
- pokazanie korzyści wynikających ze stosowania zarządzania wiekiem w firmie,
- opracowanie strategii zarządzania wiekiem w firmie, która będzie stanowiła podstawę do podejmowania przez pracodawcę działań wdrożeniowych.
- Dofinansowanie w formie grantu na wdrożenie w firmie wybranych ze strategii zarządzania wiekiem rozwiązań, przyczyniających się do rozwoju elastycznych form organizacji pracy, ułatwiających pracownikom godzenie życia zawodowego z prywatnym oraz mających na celu przeciwdziałanie i ograniczanie występowania na stanowiskach pracy czynników, które w sposób niekorzystny wpływają na zdrowie pracowników. Środki grantu pracodawca może przeznaczyć m.in. na:
- modernizację sprzętu i urządzeń w oparciu o wyniki audytu ergonomicznego,
- doposażenie zdalnego stanowiska pracy,
- zakup sprzętu teleinformatycznego potrzebnego do wdrożenia elastycznych form pracy,
- adaptację pomieszczeń na cele socjalne,
- wdrożenie w firmie mentoringu.
- dofinansowanie w formie grantu wynosi 78,75%, jednak nie więcej niż 63 000 zł
- wkład własny pracodawcy wynosi 21,25%, jednak nie więcej niż 17 000 zł.
- Indywidualne wsparcie doradcze w zakresie tworzenia lub aktualizacji procesów kadrowych, poprawy komunikacji z pracownikami, czy planowania działań zwiększających ich motywację i efektywność.
- Dopasowane do potrzeb pracodawcy szkolenia z zakresu wydłużania aktywności zawodowej, przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu, współpracy w zespołach wielopokoleniowych i przeciwdziałania dyskryminacji, w szczególności ze względu na płeć, rasę, pochodzenie etniczne, religię, światopogląd, niepełnosprawność, wiek, orientację seksualną.
Adresaci projektu
Mali i średni przedsiębiorcy mający siedzibę, filię, delegaturę lub oddział w województwie małopolskim, a także ich pracownicy.
Cel projektu
Projekt ma za zadanie wsparcie pracodawców w zakresie opracowania oraz wdrożenia kompleksowych rozwiązań, które umożliwią im elastyczne reagowanie na zmiany zachodzące na rynku pracy i przyczynią się do utrzymania pracowników.
Wartość projektu
34 000 000 zł
w tym wkład funduszy europejskich
28 900 000 zł
Projekt jest realizowany w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021–2027, Priorytet 6 Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego, Działanie 6.7 Wsparcie na rzecz zarządzania różnorodnością u pracodawców, Typ A: opracowanie oraz wdrożenie kompleksowych narzędzi w celu umożliwienia elastycznego reagowania na zmiany zachodzące na rynku pracy i utrzymanie pracowników i dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
Okres realizacji
1.01.2023 – 31.12.2025
Kontakt
Zespół projektowy „Pracownicy – najlepsza inwestycja dla firmy"Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie
Plac Na Stawach 1
30-107 Kraków
tel. 12 619 84 89
e-mail: pni@wup-krakow.pl
Przydatne linki
- Odwiedź stronę internetową projektu
- Sprawdź podstronę z dokumentami projektu, w tym regulaminem naboru, uczestnictwa i przyznawania grantów
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie