Aktualności urzędu - Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie


Nagłówek

Aktualności

KONSERWATOR – pomysł na aktywizację zawodową osób bezrobotnych

W piątek, 19 grudnia w Muzeum Lotnictwa Polskiego odbyła się konferencja podsumowująca efekty projektu Konserwator - program aktywizacji zawodowej osób pozostających bez zatrudnienia.

Posiedzenie Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy

W dniu 17 grudnia 2014 roku odbyło się ostatnie w tym roku Posiedzenie Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy. Rada podjęła uchwały dotyczące uruchomienia nowych kierunków kształcenia w czterech Szkołach. Łącznie zaopiniowano siedem kierunków oraz podjęto uchwałę dotyczącą propozycji podziału środków Funduszu Pracy przyznanych na realizację przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie zadań określonych w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy w 2015 roku. Rada zapoznała się z unowocześnionym portalem...

Gwarancje dla Młodzieży

Z inicjatywy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie zawiązane zostało Małopolskie Partnerstwo na rzecz Osób Młodych.

Prezentacja kompleksowych informacji o zawodach i ofertach zatrudnienia - kontynuacja prac analitycznych w komponencie ponadnarodowym

W dniach 25-26 listopada br. pracownicy Małopolskiego Obserwatorium Rynku Pracy i Edukacji, (projekt badawczy WUP w Krakowie) spotkali się z partnerami z Czech w związku z realizacją komponentu ponadnarodowego.

Doradcy tarnowskiego Centrum na konferencji z zakresu doradztwa zawodowego

8 grudnia w Tarnowie odbyła się konferencja szkoleniowa dla dyrektorów gimnazjów i nauczycieli realizujących zadania z zakresu doradztwa zawodowego, zorganizowana przez Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Kiermasz POmysłów KapitaLnych

Tradycyjne przedświąteczne targi na których prezentowane były ciekawe pomysły i inicjatywy dofinansowane ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i moc atrakcji dla dzieci. 7 grudnia w Forum Przestrzenie w Krakowie odbył się Kiermasz POmysłów Kapitalnych.

Fundusze unijne wspierają młodych

Młodzi byli dotychczas wspierani w regionalnej polityce rynku pracy m.in. w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki . Na ponad 600 tys. osób, które w latach 2007-2014 skorzystały ze wsparcia w ramach EFS, około 40 % (245 tys.) stanowiły osoby w wieku 15-29 lat. Środki EFS pozwolił wesprzeć osoby młode na każdym etapie edukacji, jak również w procesie wchodzenia na rynek pracy. 33,5 tys. uczniów rozwijało kompetencje kluczowe, 81,1 tys. uczniów szkół zawodowych  uczestniczyło w różnych formach wsparcia w ramach...

Wszystko o własnej firmie i przedsiębiorczości na transgranicznym rynku pracy Polski i Słowacji

18 listopada 2014 r. odbyło się seminarium pn. „Wszystko o własnej firmie i przedsiębiorczości na transgranicznym rynku pracy Polski i Słowacji” skierowane do osób zainteresowanych otwarciem w transgranicznym regionie własnej działalności gospodarczej.

Budowlany business lunch w Krakowie

19 listopada w Krakowie odbędzie się budowlany business lunch. Uczestnicy spotkania będą rozmawiać o tym jak kształcić potrzebne kompetencje w branżach budownictwo i architektura.

Akcja „Zostań Świętym Mikołajem”

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach zwraca się z prośba o wsparcie XI edycji akcji „Zostań Świętym Mikołajem”. Inicjatywa polega na zorganizowaniu dla najbardziej potrzebujących dzieci z regionu powiatów gorlickiego, nowosądeckiego i limanowskiego prezentów mikołajkowych .

Wyświetlanie 1 - 10 z 136 rezultatów.
Pozycji na stronę: 10

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę